Umelci

Teo Gertler

Teo Gertler

Jedenásťročný je laureátom desiatky významných medzinárodných súťaží huslistov. Na medzinárodnej scéne debutoval ako 8 ročný vo finále 17. Medzinárodnej súťaže mladých hudobníkov Luskáčik, kde získal druhú cenu. V septembri 2018 Teo získal Grand Prix v kategórii huslistov do 17 rokov na XIV. medzinárodnej súťaži huslistov Karola Lipinského a Henryka Wieniawskeho v Lubline, v Poľsku.

Jeho hudobnú zrelosť, jedinečný tón a zanietenú interpretáciu už ocenili na mnohých veľkých svetových scénach, kde vystupoval ako sólista napr. s Budapeštianskym festivalovým orchestrom pod taktovkou Ivana Fischera, s Moskovským akademickým orchestrom pod vedením Ayyuba Guliyeva, alebo so Symfonickým orchestrom maďarského rozhlasu pod vedením Adama Medveczkého.

Ako sólista s orchestrom je Teo častým hosťom koncertov a festivalov. V roku 2019 bol hosťom na festivale Musical Olympus, kde sa predstavil so Štátnym petrohradským orchestrom Capella (pod taktovkou Alexandra Černušenka) a na záverečnom gala koncerte festivalu Interlaken Classics s Festivalovým orchestrom Zachara Brona.

Okrem množstva koncertov a recitálov naprieč Európou, Teo tiež hosťoval ako sólista na veľkých scénach akými sú napr. Rudolfínum v Prahe, Filharmónia Brano, Berlínsky dóm, Čajkovského divadlo v Moskve, Capella v Petrohrade, Kursaal v Interlakene, Metropolitan v New Yourku, ako aj v hlavných sálach na Slovensku.

Úzko tiež spolupracuje so Štátnym komorným orchestrom Žilina a dirigentom Leošom Svárovským.

Kategória

husle

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search