O nás

Bratislavský kultúrny spolok

Bratislavské novoročné koncerty sú výnimočným spoločenským podujatím, ktoré oživuje krásne diela dynastie Straussovcov, Jacquesa Offenbacha, Franza Lehára, či Gejzu Dusíka, ale aj tvorbu svetoznámych skladateľov akými sú Dmitrij Šostakovič a Giacomo Puccini, a mnohých iných. Každoročný unikátny umelecký vizuál inšpirovaný dramaturgiou koncertu navrhuje známa maliarka Júlie Haluzová. Návrhu sa prispôsobuje celý aranžmán podujatia v priestoroch Primaciálneho paláca. Majstrovské diela prednášajú uznávaní domáci ale hlavne hosťujúci zahraniční umelci. Osobitne významné postavenie má Metropolitný orchester Bratislava pod umeleckým vedením Petra Uličného dirigovaný Leošom Svárovským, s ktorým BKS úzko spolupracuje od samého začiatku.

založený z iniciatívy skupiny priateľov - nadšencov a lokálpatriotov, ktorých možnosti vytvorili predpoklad pre ďalší úspešný projekt.
Spoločne sa rozhodli založiť združenie, prostredníctvom ktorého podporujú zachovanie starých a rozvoj nových tradícií regiónu mesta Bratislava.

História BKS sa začala písať v roku 2010, keď sa zakladatelia spolku v spolupráci s Metropolitným orchestrom Bratislava a Samosprávnym krajom Bratislava inšpirovali svetoznámym Viedenským novoročným koncertom a už v tom istom roku zorganizovali prvý ročník originálneho Bratislavského novoročného koncertu.

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search