Umelci

Inga Lisa Lehr

Inga Lisa Lehr

Nemecká sopranistka Inga Lisa Lehr je nádejnou predstaviteľkou mladej generácie špičkových spevákov. Od sezóny 2010/11 je členkou Hofského divadla, kde stvárnila viacero významných rol, ako sú Liu v Pucciniho „Turandot“ či Gabriela v Offenbachovom „Parížskom živote“, Gretel v Humperdinckovej opere „Janko a Marienka“, Pani v Poulencovom „Ľudskom hlase“ alebo Mi v Lehárovej „Zemi úsmevov“. Ako hosť v divadle Baden stvárni Paminu v Mozartovej „Čarovnej flaute“. Vystupovala tiež v mnohých ďalších významných operách, operetách i muzikáloch.

Po štúdiu na Vysokej hudobnej škole vo Würzburgu, pokračovala Inga v štúdiách na Hudobnej akadémii vo Viedni. Vzdelanie si dopĺňa v majstrovskej triede u Prof. Mitsuko Shirai a Prof. Hartmuta Höll na Vysokej hudobnej škole v Karlsruhe. Ďalšie významné impulzy dostala od osobností, ako sú Helen Donath, Prof. Thomas Quasthoff, Brigitte Fassbaender a Cheryl Studer. Od roku 2012 pokračuje v štúdiách u Prof. Roberta Gambilla.

Dlhému zoznamu jej súťažných úspechov korunuje Divadelná cena 2015, ako i Mimoriadna cena Nemeckej opery Berlín za najpresvedčivejšiu pódiovú prezentáciu v hudobnom divadle v oblasti opery a operety, v spojitosti s 3. cenou v Spolkovej speváckej súťaži Berlín a Speváckej súťaži Hansa Gabora Belvedere vo Viedni. Už v januári 2010 bola pozvaná na hosťovanie na koncerte Nemeckej rozhlasovej filharmónie v Konstanz, ktorý bolo pod názvom „Operné gala – hviezdy zajtrajška“ vysielaný v televízii.

Aj v oblasti koncertného spevu si urobila Inga skvelé meno v dielach Brahmsa, Bacha, Händela, Haydna, Mendelssohna, Mozarta a Poulenca. Ako sólistka vystupovala s Nemeckou rozhlasovou filharmóniou, Novou filharmónia Westfalen, Hofskými symfonikmi a Českým rozhlasovým symfonickým orchestrom v Prahe.

 

Kategória

soprán

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search