Umelci

Tomáš Janošík

Tomáš Janošík

Študoval hru na flaute na Konzervatóriu a VŠMU v Bratislave a na École Normale de Musique-Conservatoire M. Dupré v Paríži. Svoju hru ďalej zdokonaľoval u A. Nicoleta, A. Adorjana, M. Koflera a V. Brunnera.

Vo svojich sedemnástich rokoch sa stal prvým flautistom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a od roku 1991 je členom Slovenskej filharmónie. Zároveň pôsobí ako sólo flautista Opery Slovenského národného divadla.

Ako sólista sa predstavil so Slovenskou filharmóniou, Hilaris Chamber Orchestra, Slovenským komorným orchestrom, Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu, Štátnym komorným orchestrom Žilina, Komornými sólistami Bratislava, Moyzesovým kvartetom, Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu, Solistes Européens Luxembourg a so Schengen Chamber Orchestra.

Opakovane koncertoval v USA, kde sa vďaka oceneniu Myrna Brown Award zúčastnil na National Flute Convention v Atlante a koncertoch v Dallase. Viackrát účinkoval na University of Louisiana, kde zároveň viedol majstrovské kurzy s Michelom Debostom. Medzinárodné interpretačné kurzy viedol aj na Slovensku (Piešťany, Bratislava). 

Je členom Kontrapunkte Ensemble Wien, s ktorým pravidelne koncertuje v Musikverein Wien. Ďalej pôsobí v Slovenskom dychovom kvintete. Hosťoval na Slovensku, v Česku, Francúzsku, Luxembursku, Nemecku, Taliansku a Rakúsku. Vystúpil aj ako člen symfonických telies v Česku, Rakúsku, Írsku, vo Veľkej Británii a Luxembursku. Realizoval početné nahrávky pre rakúsky rozhlas ORF, Slovenskú televíziu, Slovenský rozhlas a Český rozhlas. Ako člen a sólista Bratislava Symphony Orchestra nahral množstvo medzinárodne ocenenej filmovej hudby.

Kategória

flauta

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search