Umelci

Netta Or

Netta Or

Umelkyňa narodená v Izraeli, študovala spev na Univerzite hudby a tanca v Kolíne a vzdelanie si dopĺňala na majstrovských kurzoch s Nelly Miricioiu, Barbarou Bonney, Helenou Lazarskou, Kai Wessel a Kurtom Mollom. Od svojho debutu na salzburskom festivale ako Aspasia v Mozartovej opere Mitridate, rè di Ponto (pod taktovkou Marca Minkowskeho v réžii Güntera Krämera) naštartovala mladá sopranistka Netta Or medzinárodnú kariéru ako špecialistka na dramatické koloratúrne úlohy. Predstavila sa na takých scénach ako Teatro Real v Madride, na Budapeštianskom jarnom festivale, na opernom pódiu v Essene a Lipsku, Concertgebouw v Amsterdame a Théâtre des Champs Elysées v Paríži. Teraz je Netta Or ako umelkyňa na voľnej nohe pravidelným hosťom mnohých prestížnych hudobných festivalov vrátane festivalu v Schwetzingene, Karlsruhe, Göttingene, Ludwigsburgu, Innsbrucku a Berne.

Spievala s mnohými svetovo uznávanými dirigentmi. Jej kľúčový repertoár zahŕňa Mozartove dramatické koloratúrne úlohy ako Konstanza a Donna Anna a v tejto sezóne sa predstaví aj ako Electra v opere Idomeneo. Medzi jej žiadané roly patria aj štyri ženské úlohy v Offenbachových Hoffmannových poviedkach, Violetta Valery vo Verdiho Traviate alebo Rossiniho Contessa di Folleville, ako aj Händelove hrdinky Alcina alebo Armida.

V roku 2008 bola Netta Or nominovaná ako najsľubnejšia mladá speváčka za rôzne úlohy v Deutsche Oper am Rhein a v roku 2009 získala sponzorskú cenu za hudbu od mesta Düsseldorf za „vynikajúce výsledky v oblasti hudby“. Jej diskografia zahŕňa CD Demofoonte (Arts Music), Ezio (Coviello Classics) a DVD Mitridate, rè di Ponto (Decca).

Kategória

koloratúrny soprán

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search