Umelci

Pavol Bršlík

Pavol Bršlík

Tenorista Pavol Bršlík patrí dnes k najvýraznejším predstaviteľom mladej speváckej generácie na medzinárodnej opernej scéne. V roku 2005 bol prestížnym nemeckým časopisom Opernwelt ocenený ako „Spevácky talent roka“. Je víťazom Medzinárodných súťaží M. Schneidera–Trnavského i Antonína Dvořáka.

Študoval na bratislavskej VŠMU, v opernom štúdiu CNIPAL v Marseille a absolvoval viaceré kurzy popredných speváckych osobností (Ivonne Minton, Mady Mesplé, Peter Dvorský, William Matteuzzi). Od sezóny 2003/2004 bol angažovaný ako sólista v jednej z popredných európskych operných scén – v Štátnej opere v Berlíne. Okrem Berlína videlo a počulo mladého tenoristu i publikum slávneho Glyndebournského festivalu, v Kráľovskej opere v Bruseli, v Théâtre du Chatelet v Paríži, na festivale Aix-en-Provence, v Kráľovskej opere v Londýne, v Opere v Monte Carlo, v newyorskej Metropolitan opere, vo viedenskej Štátnej opere, Opernom dome v Zürichu a ďalších prestížnych svetových operných scénach.

Často spolupracuje s najväčšou koloratúrnou sopranistkou súčasnosti Editou Grúberovou. Pavol Bršlík je však i vyhľadávaným koncertným umelcom. So špičkovými orchestrami a pod taktovkou najväčších dirigentských osobností súčasnosti, ako sú napríklad Colin Davis, Riccardo Muti alebo Kurt Masur, sa predstavil v Londýne, Paríži, Edinburgu, Drážďanoch a mnohých ďalších mestách.

Kategória

tenor

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search