Umelci

Adriana Kučerová

Adriana Kučerová

Mladá slovenská sopranistka Adriana Kučerová študovala spev na VŠMU v Bratislave a na Conservatoire Supérieur de musique et de danse vo francúzskom Lyone. Absolvovala tiež majstrovské kurzy u Soni Ghazarian a Rolanda Panerai. Na svojom konte má viacero súťažných ocenení: 1. miesto na Súťaži slovenských konzervatórií v Žiline z roku 2000, 3. miesto na podujatí European Music Prize for Youth z roku 2001, 2. miesto na Medzinárodnej letnej akadémii Praha – Viedeň – Budapešť za rok 2002 a hlavne 1. miesto spolu s ďalšími tromi cenami na prestížnej súťaži Hansa Gábora Belvedere vo Viedni z roku 2005. Jej umenie bolo ocenené aj Cenou ministra kultúry za rok 2008, Cenou Tatrabanky a Krištáľovým krídlom. Od skončenia štúdií je členkou SND.

Raketový nástup medzinárodnej kariéry ju v krátkom čase priviedol na svetové festivaly (napr. do Ravenny, Glyndebourne a Salzburgu) a do popredných operných domov, ako sú: Teatro alla Scala v Miláne, Mníchovská štátna opera, Viedenská štátna opera, Opera de Bastille v Paríži, Santa Cecilia v Ríme, Maggio Musicale Fiorentino, Teatro Carlo Felice Genova, Theater an der Wien, či do opery v Dallase.

Pri svojom účinkovaní na pódiách po celom svete mala príležitosť pracovať s poprednými dirigentmi ako sú: Daniel Barenboim, Vladimir Jurowski, Sir Ivor Bolton, Sir Christopher Hogwood, Daniel Oren, Riccardo Muti, Fabio Luisi, Kazushi Ono, Kent Nagano, Nikolaus Harnoncourt, a ďalší. Adriana Kučerová patrí medzi najvyhľadávanejšie svetové sopranistky nielen na operných doskách ale i koncertných pódiách. Rôzne televízne a rozhlasové spoločnosti, či nahrávky na CD a DVD, priniesli radosť z jej umenia poslucháčom a divákom mnohých krajín.

Kategória

soprán

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search