Kultúrne podujatia

Previous Next

Bratislavský novoročný koncert 2023

Po dvojročnej pandemickej prestávke sme sa nesmierne tešili na obnovenie kultúrnej tradície našich novoročných koncertov, ako aj na príležitosť v týchto časoch priniesť nové impulzy a pozitívne posolstvá našim hosťom a priaznivcom.

Bratislavský novoročný koncert 2023 sa aj preto odohral pod monumentálnym stromom života - symbolom používaným naprieč kultúrami aj náboženstvami, prítomným v mytológii, ale aj vo filozofických tradíciách. Symbolizuje v nich spojenie s predkami, ďalší rozvoj a rast. Znamená prepojenie všetkého vo vesmíre - tradície so súčasnosťou a kultúrou, ktoré prepája na budúcnosť. Poslúžil aj nám na vyslanie posolstva o potrebe rozvoja a podpory hlbších hodnôt a pozitívnej perspektívy v novom roku.

O príjemné hudobné zážitky sa postarali talentovaná mladá chorvátska speváčka Marija Kuhar Šoša, vyhľadávaný koncertný umelec – tenorista Peter Berger, jedinečná maďarská huslistka, hrajúca na unikátny theremín Katica Illényi, majstrovský trubkár Juraj Bartoš a energiou sršiaci huslista Peter Uličný za sprievodu nášho Metropolitného Orchestra Bratislava pod taktovkou jeho nového umeleckého šéfa a dirigenta Dušana Štefáneka.

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search