Umelci

Steven LaBrie

Steven LaBrie

Barytonista Steven LaBrie priťahuje pozornosť najmä svojou nádhernou farbou hlasu a dramatickým prejavom. Na konte má viacero operných úloh – Escamillo v Bizetovej Carmen, Riobolo v Catánovej Florencia en el Amazonas, Belcore v Donizettiho Elixíre lásky, Figaro v Rossiniho Barbierovi zo Sevilly, ktorého o. i. spieval aj v Hongkongu, Marcello v Pucciniho Bohéme, gróf v Mozartovej Figarovej svadbe, titulnú úlohu v Mozartovej opere Don Giovanni, atď.

Jeho koncertný repertoár zahŕňa napr. barytónové sóla v Orffovej Carmine Burane, Stravinského Pulcinelle, Brahmsovom Requiem. V Carnegie Hall debutoval sólom v Pintscherových Piesňach zo Šalamúnovej záhrady a neskôr sa tam vrátil s koncertom Traja barytonisti spievajú americké piesne pri príležitosti vydania jeho CD. Spieval barytónové sóla v Ginestrovej Estancii s newyorským baletom v New Yorku aj na turné v Paríži.

Je držiteľom viacerých ocenení, vrátane hlavnej ceny Hudobnej nadácie Georga Londona za rok 2016 a podporného grantu za rok 2013. V roku 2010 získal vo Washingtone D.C. cenu Národnej rady Metropolitnej opery, v roku 2008 štipendium Sergia Franchiho a v roku 2006 cenu Dallaskej opery za najlepšiu interpretáciu Mozartových árií. V roku 2015 získal cenu Gildy Morelli za najlepšiu vokálnu a hereckú interpretáciu na Concurso Nacional de Canto Carlo Morelli v Mexico City, kde si ho špeciálne vybral Francisco Araiza.

Kategória

barytón

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search