Umelci

Danilo Formaggia

Danilo Formaggia

Narodený v Miláne, študoval klavír a spev a zúčastňoval sa majstrovských kurzov pod vedením Alfreda Krausa a Magdy Olivero. Po opernom debute v roku 1996 sa začala jeho medzinárodná kariéra pravidelnými vystúpeniami v prestížnych operných domoch a na festivaloch vrátane Teatro alla Scala, Teatro La Fenice di Venezia, Maggio Musicale Fiorentino, Accademia Nazionale di Santa Cecilia v Ríme, Teatro San Carlo di Napoli, Teatro dell´Opera di Roma, Teatro Massimo „V. Bellini“ di Catania, Teatro Verdi di Trieste, Teatro Petruzelli di Bari, Opernhaus v Lipsku, Opéra de Montecarlo, Sydney Opera House, Festspielhaus v Bade-Badene, Edinburgh Festival, Dánske kráľovské divadlo, Medzinárodný hudobný festival v Českom Krumlove, Festival de Radio France v Montpellier, Rossini vo Wildbade.

Pracoval s takými dirigentmi ako Claudio Abbado, Colin Davis, Gianluigi Gelmetti, Donato Renzetti, Nello Santi, Claudio Scimne, Jurij Abramovič Bašmet a režisérmi ako Dmitri Bertman, Robert Carsen, Giancarlo Corbelli, Filippo Crivelli, Lindsay Kemp, Denis Krief, Franco Zeffirelli a Graham Vick, Franco Ripa di Meana, Karl-Ernst a Ursel Herrmann, Isabella Bywater.

Do jeho repertoáru patria diela Piccinniho, Paisiella, Rossiniho, Donizettiho, Beethovena, Belliniho, Mercadanteho, Mozarta, Verdiho, Pucciniho, Mascagniho, Giordana, Cagnoniho, R. Straussa, Mahlera, Kreneka a Stravinského. Jeho repertoár obsahuje taktiež niekoľko celoštátnych a medzinárodných premiér súčasných opier.

Kategória

tenor

Identifikačné údaje

Bratislavský kultúrny spolok, o.z.

Rajská ul. 7

811 08 Bratislava

IČO: 42174295

DIČ: 2120006768

Kontakt

Tel.: +421902628412

Fax: +421244452679

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Odber noviniek

Radi Vás budeme informovať o aktuálnych akciách a novinkách.

Search